Які документи необхідні для продажу квартири в 2024 році:

1. Паспорт та ідентифікаційний код власника.

Якщо маєте id паспорт то в нього вже вписаний ідентифікаційний код на зворотній стороні.

2. Документи, що підтверджують право власності на нерухомість: Це може бути,Договір купівлі-продажу, дарування, міни, спадщини або інший документ, що підтверджує право власності.

3. Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:В ньому вказані всі власники, а також пакет документів які мають 100%.

4. Довідка про зареєстрованих осіб у квартирі чи будинку. ЇЇ замовляють зарані в нотаріуса за 3-5 днів перед угодою купівлі/продажу.

5. Експертна оцінка. Документ в якому вказано на яку суму держава оцінює ваше житло. Від цієї суми як правило вираховуються витрати продавця і покупця (держ. мито, збір до пенсійного фонду, тощо).

6. Згода другого з подружжя на продаж (якщо нерухомість придбана в шлюбі):

Ваш чоловік чи дружина має прийти до нотаріуса і дати згоду про те що він/вона дає згоду на продаж квартири.

Є випадки коли квартира купувалась в шюбі, але продається коли пара вже не разом і є свідоцтво про розлучення. В такому випадку краще звернутись до ріелтора або нотаріуса.

7. Нотаріальна довіреність – якщо продаж здійснюється через представника. Обовязково перерахуйте всі види діяльності які може здійснювати ваш представник (брати довідки, ставити підписи, здійснювати продаж, представляти вас в комунальних службах, відкривати банківські рахунки) якщо щось забудете прийдеться робити нову довіреність.

8. Довідка з опікунської ради (якщо серед власників або зареєстрованих осіб є неповнолітні діти до 18 років). Опікунська рада – це уповноваджуючий орган держави який захищає права дітей. Ви підносите необхідний пакет документів, їх розлядають від 2 до 14 днів. Вам видається документ, який засвідчує, що опікунська рада ознайомлена з наміром продати нерухомість, в якій зареєстровані або є власниками неповнолітні діти, та надала свою згоду на цю операцію.

Якщо хочете продати квартиру залишайте заявку на нашому сайті або зателефонуйте +380 97 340 85 28

Статті по темі

Залишити коментар

Ваш Email не зареєстрований.